<
Lasīt tālāk
 • #atminas
 • #atminuklade
 • #JRMS
 • #jrms75
 • #rozi
 • #skola

Rožu atmiņu klade

PIKC NMV direktors – Jānis Ziņģītis

Kurā gadā tu sāki mācīties Rožos (no kuras klases)?

Rožos es sāku mācīties 1985. gadā. Toreiz Roži bija no 5. klases. Tā bija Padomju Savienība. Cita valsts, cita realitāte un cita pasaule.

Kāpēc aizgāji mācīties uz Rožiem?

Man zīmēt vienmēr paticis labāk nekā darīt kaut ko citu. Es biju gājis dejošanā, basketbolā, lidmodelistu pulciņā. Mamma man teica, ka ko es neko citu bez skolas nedaru, un es atbildēju: “Nu labi, iešu prom no šīs skolas un iestāšos mākslas skolā!”

Kas tev patika Rožos, kāpēc?

Tajā laikā Roži atradās tagadējās Latvijas Mākslas akadēmijas ēkas vienā spārnā, kur tagad atrodas LMA vizuālās komunikācijas, dizaina un restaurācijas nodaļas. Ēka ir celta 20.gadsimta sākumā cariskās Krievijas laikā kā komercskola. Ēkas daļa, kurā atradās rozentāļi, bija kādreizējās komercskolas direktora dzīvojamās telpas. Atmosfēra bija sena, telpās atradās grezni glazētu podiņu kamīni. Bet tas nebija galvenais, galvenais bija cilvēki.

Vai skolā biji paklausīgs?

Jā, sākumā biju, līdz kādai 10. vai 11. klasei. Tad man uzradās draugi brīvdomātāji, un mēs paklīdām. Tajā laikā sabruka PSRS, mainījās valsts vara. Laikos, kad viss jūk un brūk, tāds neliels nihilisms reizēm rodas.

Kā tev veicās ar darbu sagatavošanu skatei? Biji pēdējā brīža darītājs?

Mums stingri prasīja. Sākumā darbus bija jāizliek uz grīdas. Zini, kā notiek, kad akvarelītis bijis slapjš un papīrs žūstot sarullējies. Tie darbi neko labi neizskatījās. Mums lika darbus noformēt. Mēs tos līmējām uz lielām baltām lapām un karinājām pie sienas. Vieta bija jāaizņem jau iepriekš. Veicās dažādi, kā nu kuram. Dažiem arī mammas un tēti nāca palīgā. 9., 10. klasē gan mēs paši visu darījām, neviens tos vecākus negribēja redzēt. Tajā laikā jau gleznoja uz kartoniem ar eļļu, tos darbus normāli varēja sastiprināt.

Pēdējās divas naktis pirms skatēm bija tādas, kad mazāk tika gulēts. Mamma man taisīja tādu dzērienu ar citronu un cukuru, biezu kā zapti un tad varēja bliezt vaļā.

Kurā gadā absolvēji Rožus?

Rožus es absolvēju 1992. gadā. Latvija bija atguvusi neatkarību. Tie bija trakie deviņdesmitie.

Vai vidusskolas laikā domāji/gribēji kļūt par skolotāju? Kā nākas, ka tagad strādā Rožos? 

Bija skolotājs Uldis Eglītis, kurš mācīja bioloģiju. Dažreiz, kad mēs stundā negribējām mācīties, jautājām skolotājam: “Kur mums tas, ko viņš liek mums mācīties, noderēs”. Skolotājs atbildēja: “Kad tu būsi skolotājs Rozīšos, tad tu atcerēsies, ko tu man te tagad saki!” Un mēs uzreiz teicām, ka mēs jau nebūsim skolotāji, nemūžam, bet viņš tikai pasmējās.

Toreizējais direktors Edgars Vērpe mani uzaicināja. Nesen bija uzbūvēta skola Hāmaņa ielā, un viņš mani aicināja mācīt zīmēšanu. Es joka pēc aizgāju pamēģināt, kā tas ir. Man iepatikās. Kādu laiku pastrādāju, tad paņēmu pārtraukumu. Pāris gadus vēlāk man zvana Edgars Vērpe un saka, ka Rožiem jau kādu laiku neesot direktora. Vai es nevēloties pieteikties konkursam uz direktora amatu.

Foto no Jāņa Ziņģīša arhīva skatāmi šeit:

https://bit.ly/3wfcyH9

UZRAKSTI SKOLAI,
MĒS AR PRIEKU PALĪDZĒSIM

  SKOLU KONTAKTI

  MIKC Nacionālā Mākslu vidusskola
  Kalnciema iela 12, Rīga, LV – 1048
  info@nmv.lv | 67612332

  MIKC NMV Jaņa Rozentāla mākslas skola
  Hāmaņa iela 2A, Rīga, LV – 1007
  jrms@nmv.lv | 67601783

  MIKC NMV Rīgas Doma kora skola
  Meža iela 15, Rīga, LV – 1048
  rdks@nmv.lv | 67804770

  MIKC NMV Emīla Dārziņa mūzikas skola
  Kalnciema iela 12, Rīga, LV – 1048
  edms@nmv.lv | 67612332

  MIKC NMV Rīgas Baleta skola
  Kalnciema iela 12, Rīga, LV – 1048
  rhs@nmv.lv | 67615339

  Direktors Jānis Ziņģītis
  janis.zingitis@nmv.lv | 67612332
  Lietvede Anete Jansone
  anete.jansone@nmv.lv | 67612332
  Grāmatvede Ieva Druviniece
  ieva.druviniece@nmv.lv | 67617991

  Dienesta viesnīca
  dienestaviesnica@nmv.lv

  Privātuma Politika

  SKOLU REKVIZĪTI

  Mākslu izglītības kompetences centrs
  “Nacionālā Mākslu vidusskola”
  Reģ. Nr.: 90010937516
  Banka: VALSTS KASE
  Kods: TRELLV22
  Konts: LV44TREL222068900300B

  Ziedojumu konts
  MIKC Nacionālā Mākslu vidusskola
  90010937516
  Kalnciema iela 12, Rīga, LV-1048
  Tālr.67612332
  BANKA: VALSTS KASE
  KODS: TRELLV22
  KONTS: LV07TREL722068900400B

  © SKOLA 2024